Wraz z końcem sezonu letniego z wakacji wracają spragnieni słońca, plaży i rekreacji, natomiast do wyjazdu szykują się ci, którzy cenią sobie spokój i wyciszenie. Hotelarze pamiętają o tej bardzo świadomej i rosnącej grupie gości. Potrzeba wyciszenia i złapania drugiego oddechu to w dzisiejszych czasach coraz częstsze zjawisko. Na potrzebę odpowiedziała branża hotelarska, która oprócz zwykłych noclegów oferuje dzisiaj ekskluzywne wyjazdy połączone z treningami dietetycznymi, psychologicznymi lub opieką terapeutyczną. Czy znane z zachodu wakacje z terapeutą przyjmą się na dobre w Polsce?

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom

Według danych Polskiej Izby Turystyki Polacy z roku na rok coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje. Zapotrzebowanie na dobre jakościowo formy spędzenia wypoczynku spotyka się z odpowiedzią branży hotelarskiej. W Polsce przybywa hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater, które w różnych częściach sezonu i w rozmaitym przedziale cenowym oferują bazę noclegową i wyżywienie. Skoro odnowa biologiczna i usługi dla ciała są już w Polsce zupełnym standardem, dlaczego nie zadbać o komfort psychiczny i emocjonalny gości?

Zaniedbana sfera życia

Wiodący psycholodzy z czołowych polskich klinik podkreślają wagę urlopów i wakacji w odbudowie zdrowia psychicznego. Tempo życia, stresy, konflikty lub normalne z medycznego punktu widzenia życiowe spadki formy emocjonalnej powodują, że przy wyborze formy odpoczynku powinniśmy także kierować się potrzebami naszego umysłu i duszy. Najlepiej jeśli do dyspozycji mamy nie tylko zaciszne miejsce z bardzo dobrą bazą hotelową, ale także profesjonalnych terapeutów i specjalistów od zdrowia emocjonalnego i harmonii psychicznej. Podczas dwutygodniowego lub chociaż tygodniowego wypoczynku kuracjusze skorzystać mogą z sesji z psychologiem, trenerem osobistym lub bioenergoterapeutą. Najlepsze hotele będą w stanie w toku specjalistycznego wywiadu zaproponować nam nawet odpowiednią ścieżkę odpoczynku i terapii po wakacjach.

Z bratnią duszą zawsze raźniej

Świetnym pomysłem jest wybranie się na tego rodzaju wypoczynek – szczególnie za pierwszym razem – z bliską osobą. Wspólne wyciszenie się pod okiem profesjonalistów może mieć nie tylko doskonałe efekty zdrowotne, ale także być świetną okazją na zacieśnienie tak potrzebnych każdemu relacji. Wykupienie turnusu w hotelu terapeutycznym może okazać się idealnym prezentem dla kogoś, na czyim zdrowiu nam zależy. Dlatego zamiast kolejnego wyjazdu nad morze w zatłoczonych kurortach, już tej jesieni rozważmy ten zbawienny dla ducha sposób odpoczynku. W ten sposób sami możemy sprawdzić, że nie tylko w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch, ale także, że przy spokojnej głowie, zdrowie odzyskuje cały organizm.