Przywrócenie stabilności umysłu jest bardzo ważnym elementem potrzebnym do uzyskania wewnętrznego spokoju. Praktyka uspokajania umysłu polega na „zablokowaniu myśli”, które kłębią się w naszej głowie.

Początkowo wymaga to sporego wysiłku, ale wraz z kolejnymi próbami nasz umysł coraz dłużej staje się spokojny i stabilny. W miarę wzrostu koncentracji i stabilności umysłu, nasz oddech się uspokaja, a całe nasze ciało rozluźnia się. Prowadzi to do relaksu, spokoju i wyciszenia.

Seanse trwają około 10 – 15 minut, a z jednego seansu na kolejny łatwiej nam się zrelaksować i odprężyć.

Harmonizowanie i stabilizowanie umysłu z jednej strony zmierza do poprawienia komunikacji między ciałem i umysłem, a z drugiej strony uczy większej samoświadomości swoich myśli. Kiedy uspokoimy nasz umysł przestajemy widzieć swoje myśli jako coś bezwarunkowego i zaczynamy uświadamiać sobie, że to jesteśmy ich autorami i mamy nad nimi kontrolę.

Harmonizowanie umysłu jest szczególnie ważne dla osób, które żyją w dużym stresie lub cierpią na lęki i kłopoty z agresją.

[fusion_widget_area name=”avada-blog-sidebar” title_size=”” title_color=”” background_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]