• Czy kiedykolwiek spotkałeś na swojej drodze Anioła? Takie ziemskie anioły istnieją. To ludzie, z których możesz czerpać pełnymi garściami, które nie dbają o siebie, rezygnują z siebie i dają Ci wszystko czego potrzebujesz. Zawsze przy nich czujesz się komfortowo i dobrze. Nie musisz się wysilać, możesz płakać, śmiać się, przytulać i snuć opowieści o swoich zakrętach życiowych i załamaniach nerwowych. A Anioł Cię zrozumie i naklei wszystkie plastry tam, gdzie powinny być. Możesz poczuć się przy nim bezpiecznie.
  • Po czym poznać Anioła? Nie, nie ma skrzydeł ani aureoli. Ma oczy, które się śmieją, ale na ich dnie jest smutek. Daje Ci to czego potrzebujesz, często zanim o tym pomyślisz. Ratuje Cię z opresji, jest, jest, jest, jest…. Przyzwyczajasz się, myślisz, że będzie zawsze, nie dbasz o niego, ale kiedy staniesz na własnych nogach znika. Radź sobie dalej sam, masz siłę – zostawia echo w twoim sercu.
  • Anioł marzy, żeby mieć kogoś, kto będzie o niego się troszczył. Otulał, kiedy jest zmęczony, poił herbatą, kiedy umiera z wyczerpania, kogoś kto zajmie się tym milionem przyziemnych spraw, na które on, Anioł nie ma czasu i pomysłu. Przegląd samochodu, odebranie awizo z poczty, zatankowanie auta, terminowe zapłacenie rachunków, na które przecież są pieniądze tylko nie ma czasu, żeby usiąść do komputera i zlecić przelew, zawiezienie dokumentów do księgowej…. Anioł oczywiście to robi… Ale tak bardzo nie lubi. Anioł marzy, żeby ktoś go pokochał i został przy nim na zawsze.
  • Kiedy stoi przy tobie Anioł stajesz się lepszy, czulszy, spokojniejszy. Chcesz robić dobre uczynki.
  • Anioły codziennie zmieniają świat. Nie, Nie cały. Anioły zmieniają świat ludzi, którzy ich potrzebują.
  • W końcu urosną mu skrzydła i odfrunie na zawsze. Ale nie martw się, na ziemię sfrunie następny. Bez skrzydeł. Bądź uważny?