fbpx

Blog

DOM PRACY ZE STRESEM I NAPIĘCIEM

Blog2019-08-22T10:21:13+02:00

Terapia małżeńska, czyli nad każdą rwącą rzeką, można zbudować most

On był dla niej bardzo niedobry. Nie jak kochający mąż, tylko surowy nauczyciel, który tylko karze, nigdy nie chwali i w dodatku ma zawsze racje. Owszem pozwalał jej realizować swoje pasje, rozwijać się zawodowo, ale zawsze miał w górze brwi i uniesiony palec. Gotował pyszne obiady, robił zakupy ogarniał dzieci. Czuł, że ona się w to nie angażuje. Czuł, że ona się nie zachwyca. Zupełnie nie czuł się doceniony.

(więcej…)

Co nas nie zabije, to nas osłabi

Proszę pani, czy to jest prawda, że co nas nie zabije, to nas wzmocni? Bo mnie się wydaje, że to jest jak z domem, który stoi na ziemi, a ona drży. Nie, nie cały czas, tylko czasami, rozumie pani? Czy przez te trzęsienia ziemi ten dom się wzmacnia? Na pewno nie. On najpierw pęka, potem się chybocze, a na koniec wreszcie po prostu rozpada. Prawda? No niech Pani powie, czy ja nie mam racji? To coś co nas nie zabije, wcale nas nie wzmocni, ale nas osłabi. A ja już jestem jak ten dom, po wielu trzęsieniach ziemi. Ja się, proszę pani, także rozpadam. Już nie mam siły.

(więcej…)

Kiedy dusisz się we własnym ciele, żyjesz za szybą, bez entuzjazmu. Depresja

Drobna, elegancka, pomalowane paznokcie, wyszukana, srebrna biżuteria, ciemne, wyregulowane brwi i dosyć wąskie usta pociągnięte bordową szminką. Ciekawe, ile ma lat? – pomyślałam. Należała do osób, których wiek trudno określić. Mogła skończyć akurat czterdziestkę albo mieć dwadzieścia lat więcej. Nie robiła żadnych gestów, min. Jej głos był bezbarwny, matowy.

(więcej…)

Wczasy z psychologiem, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Wraz z końcem sezonu letniego z wakacji wracają spragnieni słońca, plaży i rekreacji, natomiast do wyjazdu szykują się ci, którzy cenią sobie spokój i wyciszenie. Hotelarze pamiętają o tej bardzo świadomej i rosnącej grupie gości. Potrzeba wyciszenia i złapania drugiego oddechu to w dzisiejszych czasach coraz częstsze zjawisko. Na potrzebę odpowiedziała branża hotelarska, która oprócz zwykłych noclegów oferuje dzisiaj ekskluzywne wyjazdy połączone z treningami dietetycznymi, psychologicznymi lub opieką terapeutyczną. Czy znane z zachodu wakacje z terapeutą przyjmą się na dobre w Polsce? (więcej…)

Wyczerpanie

Przyjechała do ośrodka sama. Pociągiem. Normalnie, kiedy ludzie przyjeżdżają na kilka tygodni przywożą ze sobą wielką walizkę – ciuchy, buty, komputer, książki, kosmetyki, pięć piżam. A ona wzięła ze sobą tylko śpiwór. (więcej…)

Złość!!!

Usiadła na fotelu nie zdejmując płaszcza i czapki. Wyglądała na wyczerpaną. Po policzkach płynęły jej łzy, rozmazując czarny tusz i tworząc na policzkach dwa ciemne strumyki. Podałam jej chusteczkę, ale nie wytarła nią twarzy tylko zaczęła nerwowo ją skubać, drzeć na małe kawałeczki. (więcej…)

Zniknięcie. Kiedy pomagasz wszystkim kosztem siebie. Dla wszystkich masz czas i chętne do pomocy ręce. Nie umiesz odmawiać. Nagle czujesz, że już Cię nie ma. Nie istniejesz.

Przychodziła do mnie bardzo często. Łagodna, delikatna, krucha. Włosy związane w kitkę, drobne, kolorowe kolczyki i nieodłączny szal otulający szyję. Zawsze było jej zimno. Chowała dłonie do rękawów albo grzała je od kubka z herbatą. Za każdym razem kiedy przychodziła, pytała, jak się czuję. Kiedyś odgarniałam włosy i musnęłam skroń. Od razu zaproponowała po pierwsze: lek przeciwbólowy, bo pewnie głowa mnie boli, po drugie: namiar na fantastycznego specjalistę od migren. W myślach nazywałam ją „Niosąca Pomoc”. (więcej…)

avada-cafe-logo-footer